تبلیغات
دنیای ورزش - مایلی کهن روی نیمکت، دایی در هیات مدیره

 


بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 22 بهمن 1387

www.miadgah.ir  مایلی کهن روی نیمکت، دایی در هیات مدیره

حوادث عجیب و باورنکردنی در فوتبال ایران زیاد اتفاق می افتد، اما پیوستن مایلی کهن به عنوان سرمربی به تیم سایپا در حالی که علی دایی یکی...
حوادث عجیب و باورنکردنی در فوتبال ایران زیاد اتفاق می افتد، اما پیوستن مایلی کهن به عنوان سرمربی به تیم سایپا در حالی که علی دایی یکی از اعضای هیات مدیره باشگاه سایپا است واقعاً غیرقابل پیش بینی بود.

ماجرای مربی و شاگرد سابق را همه می دانند و داستان شکایت علی دایی از مایلی کهن به خاطر حرف های او در یک برنامه تلویزیونی شهره عام و خاص است. اما مسوولان سایپا و شخص مدیر عامل این باشگاه که زمانی با علی دایی مشکل داشتند، حالا با انتخاب محمد مایلی کهن به عنوان سرمربی باشگاه سایپا نشان داده اند
 
ماجرای آنها و علی دایی همچنان ادامه دارد و با انتخاب دشمن شماره یک سرمربی تیم ملی برای تیم سایپا به نوعی مقابل علی دایی قرار گرفته اند. اما حمید سجادی نظر متفاوتی دارد و درباره انتخاب مایلی کهن می گوید؛ «اصلاً این حرف را قبول ندارم، علی دایی و محمد مایلی کهن افراد بزرگی هستند، اگر قرار باشد هدف مشترکی داشته باشند، مشکلات گذشته را فراموش کرده و با یکدیگر همکاری خوبی خواهند داشت. حتم دارم که علی دایی همان طور که در انتخاب «لیت بارسکی» به رای هیات مدیره احترام گذاشت، این بار هم با توجه به شناختی که از جایگاه خود در باشگاه دارد، اعتراضی به انتخاب مایلی کهن نخواهد داشت.»

 

مایلی کهن که ظهر روز گذشته به بازیکنان تیم سایپا معرفی شد، راه سختی در این تیم دارد. این تیم که در رده شانزدهم جدول قرار دارد باید پس فردا در آغاز دور برگشت به مصاف تیم پرسپولیس برود. مایلی کهن در جلسه معارفه اش رو به بازیکنان گفته است؛ «سایپا تیم دوم من است. از اینکه در خدمت خانواده سایپا هستم خوشحالم و بدانید که دلسوزی کادر فنی در همه زمینه ها کارساز خواهد بود. کادر فنی به طور شفاف و سالم در خدمت شما است و شما هم یقین دارید جایگاه این تیم در جدول لیگ برتر واقعی نیست. به امید خدا و با یاری یکدیگر این تیم را به جایگاه واقعی اش می رسانیم. روز سه شنبه و در دیدار با پرسپولیس نشانه هایی از رشد که شایسته تیم سایپا است، را به نمایش خواهیم گذاشت.»

مایلی کهن دستیاران خودش را به زودی معرفی خواهد کرد؛ طبق معمول سال های گذشته نادر فریادشیران به عنوان مربی دروازه بان ها در تیم تحت هدایت مایلی کهن مربیگری خواهد کرد و به احتمال زیاد محمد خاکپور هم به عنوان دستیار اول از این پس با سرمربی سابق تیم ملی همکار خواهد بود. فروزانی و منافی که از هفته ششم این تیم را تا نیم فصل هدایت کرده اند، در ترکیب دستیاران جدید مایلی کهن جایی نخواهند داشت.

نادر فریادشیران در مورد وضعیت سایپا می گوید؛ «تیم سایپا عنوان قهرمانی دو سال قبل لیگ برتر را یدک می کشد. ما باید تلاش کنیم هر چه سریع تر وضعیت تیم سایپا را از رده شانزدهم ارتقا دهیم، چرا که جایگاه تیم سایپا این نیست. خوشبختانه ما شناخت کافی روی این تیم داریم، به این دلیل که 80 درصد بازیکنان در گذشته شاگرد خودمان بوده اند و ما به توانایی های آنها اشراف داریم. بنابراین می توانیم راحت تر کنار هم کار کنیم. مطمئن باشید ما هیچ بازیکنی را در نیم فصل در لیست اخراج قرار نخواهیم داد، مگر اینکه پس از حضور مایلی کهن نفراتی بخواهند بنا به هر دلیلی بی انضباطی کنند.»

اما داستان مسائل پیش آمده بین علی دایی و مایلی کهن اتفاقی نیست که به سادگی بتوان از کنار آن گذشت. فریادشیران در این باره می گوید؛ «بعید می دانم چنین اتفاقی بیفتد. به هر حال دایی حرمت پیشکسوت را حفظ می کند و مایلی کهن نیز با گذشت خود تلاش خواهد کرد تیم سایپا را به جایگاه واقعی اش برساند. ضمن اینکه محمد مایلی کهن را اعضای هیات مدیره سایپا انتخاب کرده اند که علی دایی هم جزء آنهاست.»

عدم حضور علی دایی در تهران باعث شده مسوولان سایپا راحت تر بتوانند مایلی کهن را به عنوان سرمربی انتخاب کنند، اما وکیل علی دایی در این باره می گوید؛ «انتخاب مایلی کهن به عنوان سرمربی تیم سایپا برای علی دایی که در حال حاضر در سفر حج به سر می برد، مهم نیست و اهمیتی ندارد.» قضیه ممنوع المصاحبه بودن مایلی کهن یکی از نکات جالب این روزهای فوتبال ایران است و وقتی مایلی کهن سرمربی سایپا شود او نمی تواند مصاحبه کند.

وکیل علی دایی در این باره می گوید؛ «مایلی کهن با وجود اینکه به عنوان سرمربی تیم سایپا انتخاب شده است، اما حق هیچ گونه اظهارنظری در حیطه مربیان، بازیکنان، دست اندرکاران و تیم های لیگ برتری ندارد. در این مورد هیچ گونه تبصره، بند و ماده یی وجود ندارد که مایلی کهن بخواهد از آن استفاده کند. در صورتی که مایلی کهن بخواهد با انتخابش به عنوان سرمربی تیم سایپا در مورد بازی های لیگ برتر اظهارنظر کند از حکم قاضی سرپیچی کرده و باید منتظر عواقب آن باشد.» سجادی نیز همین مورد را می گوید؛ «در جریان نیستم که آقای مایلی کهن در چه مواردی حق مصاحبه ندارد و گمان نمی کنم او اجازه اظهارنظر درباره مسائل فنی تیمش را نداشته باشد.» این دو اظهارنظر خیلی با هم تفاوت دارد و معلوم نیست دلیل این انتخاب بحث برانگیز چه بوده است.

ماجرای علی دایی و مایلی کهن همه را به یاد ضرب المثل مار و پونه می اندازد و معلوم نیست بعد از بازگشت علی دایی از سفر حج چه برخوردی با این مساله می کند. گفته می شود این انتخاب به توصیه رئیس جمهور به مهرداد بذرپاش برمی گردد، اما سجادی در این باره می گوید؛ «واقعاً نمی دانم این گونه خبرها با چه هدفی مطرح می شود. گمان نمی کنم آقای احمدی نژاد در این مورد توصیه یی به آقای بذرپاش داشته باشند. در ضمن ما روز سه شنبه هفته قبل با درخواست مجمع، اعضای هیات مدیره را دعوت کردیم تا پنجشنبه درخصوص انتخاب سرمربی جدید تشکیل جلسه دهیم.» با انتخاب مایلی کهن به نظر می رسد از این پس باشگاه سایپا یکی از خبرسازترین تیم های لیگ برتر خواهد بود، مایلی کهن به تنهایی می تواند بزرگ ترین خبرها را تولید کند و حالا فکر کنید علی دایی نیز با او در یک باشگاه خواهد بود. مطمئن باشید از این پس خبرهای زیادی حول و حوش این باشگاه خواهد بود.تهیه كننده:پویان امیری-اعتماد




طبقه بندی: خبر ورزشی، 
ارسال توسط رز
ویژه ها
آرشیو مطالب
نظر سنجی
کدام تیم بهترین عملکرد را در نقل و انتقالات بازیکنان داشته است؟






پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin