تبلیغات
دنیای ورزش - از پیشنهاد "علی دایی" هیجان زده شدم

 


بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 22 بهمن 1387

www.miadgah.irاز پیشنهاد

اریش روته مولر در این گفت وگو از هیجان فوتبالی هواداران ایران و شانس این کشور برای حضور در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی صحبت کرد...
اریش روته مولر پیش از سفر به ایران برای پذیرش مربی گری تیم ملی فوتبال در گفت وگو با پایگاه اینترنتی روزنامه آلمانی ZEIT درباره شغل جدیدش صحبت کرد. به گزارش ایسنا، روته مولر که به عنوان دستیار علی دایی در تیم ملی مشغول به کار خواهد شد، در این گفت وگو از هیجان فوتبالی هواداران ایران و شانس این کشور برای حضور در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی صحبت کرد.
* آقای مولر شما هنوز به ایران نرفته اید؟
-نه. من هنوز نرفته ام و قرار است روز سوم ژانویه (دیروز) به ایران پرواز کنم.

* در واقع نقش شما در تیم ملی ایران چیست؟
-مسلما به عنوان سرمربی تیم ملی ایران نخواهد بود. چرا که هنوز علی دایی این سمت را برعهده دارد. همچنین صحبت از مربی گری مشترک هم بی معناست. به عنوان مشاور کار خواهم کرد. در طراحی برنامه های تمرینی شرکت خواهم داشت، به ویژه در برنامه های بلندمدت تمرینی.

 

* ایده رفتن به ایران چطور به ذهن شما رسید؟
-این کشور را بسیار خوب می شناسم. چرا که در ایران دوره های مربی گری را برگزار کرده ام. در ماه جولای یا اوت همین سال علی دایی با من در این مورد که آیا می توانم با او همکاری کنم، صحبت کرد. ما گفت وگوهای بلند مدتی با یکدیگر داشتیم و از این ایده به هیجان آمدم. بنابراین این صحبت را جدی گرفتیم. از آنجا که قرارداد من با فدراسیون فوتبال آلمان تا پایان سال 2008 در جریان بود، تا پایان سال در آلمان ماندم.
 
* شرایط فوتبال در ایران چگونه است؟
-از آنچه بسیاری فکر می کنند، بهتر است. لیگ دسته اول بسیار حرفه ای است. برای یک بازی حساس 40 یا 50 هزار تماشاگر با علاقه تمام به ورزشگاه ها می روند. شور و شوق و هیجان فوق العاده است. فوتبال به وضوح ورزش شماره یک است. بیش از هر چیز از میهمان نوازی رویایی مردم خوشم می آید.

* شانس ایران برای حضور در این رقابت ها چه اندازه است؟
-ما رقابت های انتخابی را به خوبی شروع کرده ایم و به عنوان تیم دوم گروه هنوز از هر امکانی برخورداریم. روز 11 فوریه در تهران برابر کره جنوبی صدرنشین به میدان خواهیم رفت. این بازی بدون تردید بسیار حساس خواهد بود.

* آیا ا ین تیم از ستارگان واقعی برخوردار است؟
-کافی است تنها به نام بازیکنان ایران نگاه بکنیم. علی کریمی، مهدی مهدوی کیا، وحید هاشمیان اینها بازیکنان سطح اولی هستند که در آلمان بازی کرده اند یا هنوز به بازی مشغولند. به این بازیکنان دو بازیکن از اوساسونا و یک بازیکن از لیگ برتر نیز اضافه می شوند. ما با این بازیکنان می توانیم در جام جهانی حتی از دور گروهی بالا بیاییم. این برای نخستین بار در تاریخ فوتبال ایران خواهد بود. این هدف رویای من است.منبع:ابتكار
طبقه بندی: مصاحبه،  خبر ورزشی،  نقد و تحلیل، 
ارسال توسط رز
ویژه ها
آرشیو مطالب
نظر سنجی
کدام تیم بهترین عملکرد را در نقل و انتقالات بازیکنان داشته است؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin