تبلیغات
دنیای ورزش - تلاش دولتی ها برای برکناری فردوسی پور!

 


بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 23 دی 1387

تلاش دولتی ها برای برکناری فردوسی پور! www.miadgah.org


 
در محافل ورزشی شنیده می شود برخی مسئولان سازمان تربیت بدنی در تلاش اند تا با فشار بر شبکه سوم سیما، عادل فردوسی پور را از مجری گری برنامه ورزشی نود برکنار کنند. 

این اقدام به علت رویکرد انتقادی برنامه نود نسبت به فدراسیون فوتبال و سازمان تربیت بدنی صورت گرفته است.

تلاش برای حذف فردوسی پور پس از آن قوت گرفت که در برنامه پنج شنبه گذشته "نود" میان او و محمد آخوندی عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس و سخنگوی سازمان تربیت بدنی درگیری لفظی به وجود آمد.

 

آخوندی، فردوسی پور را متهم کرد که علیه سازمان تربیت بدنی و مسئولان آن موضع گیری دارد و در تلاش است تا چهره ای نامناسب از این سازمان و دولت نهم ارائه کند. او خطاب به فردوسی پور گفت: چرا به جای پرداختن به مشکلات ورزشگاه ها مانند وضعیت آبخوری ها و .. از ساخت و سازهای ورزشی دولت در شهرستان ها نمی گویید؟

پیشتر نیز سردار عزیز محمدی (رئیس سازمان لیگ)، فردوسی پور را متهم کرد که به نظام "تیکه" می اندازد و آنرا تضعیف می کند. در آن برنامه فردوسی از عزیز محمدی پرسیده بود که چگونه با برنامه ریزی های غلطی که در لیگ وجود دارد، فدراسیون فوتبال ایران به عنوان برترین فدراسیون آسیا انتخاب شده است؟

فردوسی پور پیش از این نیز هم به هنگام گفتگو با علی دایی در مورد تعطیلی لیگ به خاطر برنامه های تیم ملی از جانب او متهم به کارشکنی در برنامه های تیم ملی شده بود.

برخی شنیده ها حاکی است مسئولان سازمان تربیت بدنی در تلاش هستند تا با مطرح کردن مسائلی همچون «تضعیف دولت و نظام» و اطلاق «جهت دار» بودن به برنامه نود، یا عادل فردوسی پور را وادار به همراهی با خود کنند و یا اینکه با تحریک او، فردوسی پور را در بحث های جدلی به اتخاذ موضعی تند بکشانند و از این رهگذر مقدمات برکناری او را فراهم کنند.

در همین رابطه علی اصغر پور محمدی مدیر شبكه سه سیما گفته است: متاسفانه بعضی از مسئولان در پایه‌های سازمان ورزش تحمل‌شان كم است و پذیرش هیچ‌گونه انتقادی ندارند.

مدیر شبکه سه: خدا تحمل مسوولان تربیت بدنی را بیشتر کند

برنامه نود در حال حاضر پر بییننده ترین برنامه تلویزیونی ایران است.

عادل فردوسی‌پور دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی شریف است. او هم‌اکنون در کنار گزارشگری فوتبال به ارایهٔ واحد درسی زبان تخصصی مهندسی صنایع در این دانشگاه مشغول است. برنامه نود را در سال 1378 پایه گذاری کرد.

فردوسی پور در سال ۱۳۷۳ به صدا و سیما راه یافت و در ابتدا به گزارشگری برنامه منتخب ورزشی (برنامه‌ای آرشیوی از شبکه سوم سیما که در نیمه شب پخش می‌شود) می‌پرداخت.

فردوسی پس از جام جهانی ۹۸، به عنوان گزارشگر اغلب بازی‌های زنده و مهم انتخاب شد. در آن زمان تلفظ نادرست نام‌های خارجی در گزارش‌های فوتبال صدا و سیما، به عمده ترین مشکل گزارشگران سیما مبدل شده بود اما فردوسی پور به دلیل تسلط بر زبان انگلیسی از این نقیصه مبرا بود.

او در چند سال اخیر در بیشتر نظرسنجی‌های شبکه سوم سیما به عنوان نفر اول گزارشگری برگزیده شده‌است. در مسابقه پیام کوتاه روزنامه خبرورزشی درباره بهترین گزارشگران، فردوسی پور با بیش از ۹۱٪ رای‌ها و با اختلاف فاحشی نسبت به دیگران به عنوان بهترین گزارشگر برگزیده شد.

فردوسی پور در مراسم اهدای توپ طلای سال 87 فوتبال ایران نیز جایزهٔ بهترین گزارشگر را از افشین قطبی دریافت کرد.


 
 منبع:fararu.ir
طبقه بندی: خبر ورزشی، 
ارسال توسط رز
ویژه ها
آرشیو مطالب
نظر سنجی
کدام تیم بهترین عملکرد را در نقل و انتقالات بازیکنان داشته است؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin