تبلیغات
دنیای ورزش - قطبی : آقای مایلی‌كهن! سرنوشت شما در تیم فولاد چه شد؟

 


بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 14 شهریور 1387

قطبی : آقای مایلی‌كهن! سرنوشت شما در تیم فولاد چه شد؟

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به نامه‌ی انتقاد آمیز محمدمایلی كهن گفت:‌ تمام مربیان در كشور آزادی چون ایران حق دارند عقاید خودشان را مطرح كنند اما تنها می‌توانم به مایلی كهن بگویم كه سرنوشت شما در تیم فولاد چه شد؟

قطبی : آقای مایلی‌كهن! سرنوشت شما در تیم فولاد چه شد؟

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به نامه‌ی انتقاد آمیز محمدمایلی كهن گفت:‌ تمام مربیان در كشور آزادی چون ایران حق دارند عقاید خودشان را مطرح كنند اما تنها می‌توانم به مایلی كهن بگویم كه سرنوشت شما در تیم فولاد چه شد؟

 

افشین قطبی پس از تمرین دوشنبه تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به نامه انتقادآمیز محمدمایلی كهن علیه او، گفت: تمام مربیان در كشور آزادی چون ایران می‌توانند عقاید خودشان را مطرح كنند و من تاكنون هیچ وقت جواب كسی را ندادم و به نظرات‌شان احترام گذاشتم. فوتبال حرفه‌ای مسائل خاص خود را دارد و نباید اهمیتی به این صحبت‌ها داد و تنها در جواب مایلی‌كهن باید بگویم كه سرنوشت شما در تیم فولاد خوزستان به كجا انجامید؟

 

قطبی همچنین گفت: من زمانی كه به ایران برگشتم وظیفه‌ی خود دانستم كه لطف خدا و مردم را جواب بدهم و تمام انتقادات و صحبت‌های اخیرم تنها برای حرفه‌ای شدن تیم پرسپولیس و فوتبال ایران بود. این كار تنها وظیفه‌ی سرمربی است و بهتر است پیش از آنكه ناكامی‌های خود را در لیگ قهرمانان آسیا توجیه كند قبل از شروع فصل در این جنگ داخلی برای رشد و پیشرفت تیمش به میدان بیاید. معتقدم تیم پرسپولیس امسال به لحاظ تفاوتی كه با سال پیش دارد به سیاست و تصمیمات مختلفی ازسوی سرمربی‌اش نیاز دارد كه من در وهله اول این كار را با صحبت‌های انتقادآمیزم انجام دادم.

 

وی افزود: انتقادات من علیه شخص خاصی نبود بلكه سعی كردم صحبت‌هایی در جهت شوك دادن به باشگاه پرسپولیس و فوتبال ایران داشته باشم. اگر ما می‌خواهیم قهرمان آسیا شویم یا تیم‌ملی‌مان به جام‌جهانی برود وظیفه داریم كه به مسائل خارج از زمین فوتبال نیز اهمیت ویژه‌ای داشته باشیم و شرایط زندگی بازیكنان را در حد ایده‌آل نگه داریم. من خودم را خدمتكار مردم می‌دانم و می‌گویم كه تمام انتقادات اخیرم منطقی و همراه با فكر بوده است و از ته‌ی قلبم در بهترین موقع این صحبت‌ها را بیان كردم. من به ایران برگشتم كه قهرمانی را برای پرسپولیس كه سهم عمده‌ای در موفقیت تیم ملی ایران نیز دارد در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا به ارمغان بیاورم اما هنوز هیچ قولی در این رابطه نمی‌دهم.

 

قطبی همچنین درباره عدم حضور علی كریمی در تیم پرسپولیس گفت: علی كریمی یكی از بزرگ‌ترین بازیكنان تاریخ ملی ایران بوده است كه همواره زمانی كه در فوتبال كره‌جنوبی كار می‌كردم از بازی او لذت می‌بردم اما اولین نیاز ما در تیم پرسپولیس داشتن یك مهاجم نوك است. ما بازیكنان پشت مهاجم زیادی چون كریم باقری كه توانست سه گل را در چهار بازی به ثمر برساند و همچنین ایوان پتروویچ را داریم این پست دقیقا پست تخصصی علی كریمی است كه بنابراین نیاز ما در قبل با حضور دو بازیكن فوق برطرف شده است. من برای كریمی آرزوی موفقیت می‌كنم كه بتواند در پست تخصصی‌اش توانایی‌های بالقوه خود را در هر تیمی بروز دهد.

 

افشین قطبی همچنین درباره حضور مهاجم برزیلی در تیم پرسپولیس گفت: این بازیكن با قد بلند و فیزیك بسیار خوبش در لیگ اول برزیل طی 22 بازی 17 گل به ثمر برساند. من هیچ آشنای شخصی با او یا با مدیر برنامه‌هایش ندارم و تنها فیلم بازی‌هایش را دیدم او از طریق "ماركو" و دوستانش به ما معرفی شده كه فكر می‌كنم نیاز اصلی ما در پرسپولیس باشد، به هر حال مهاجمی با این كیفیت هزینه‌ی بالایی دارد كه باشگاه او از ما طلب می‌كند؛ امیدوارم پس از حل شدن وضعیت اسپانسر تیم پرسپولیس و تزریق پول به باشگاه بتوانیم در كوتاه‌ترین زمان این بازیكن برزیلی را به خدمت بگیریم. همیشه در اروپا مبالغ زیادی چون 10 یا 20 میلیون یورو صرف خرید بازیكنان می‌كنند كه ممكن است جواب كافی را هم ندهد اما ما امیدواریم این مهاجم برزیلی بتواند وضعیت خط حمله پرسپولیس را تقویت كند.

 

قطبی همچنین درباره وضعیت تعطیلات و تمرینات تیم پرسپولیس تصریح كرد: مربیان بزرگ دنیا همیشه به من گفته‌اند كه زمانی می‌توانی موفق شوی كه به طور نرمال كار كنی؛ من تكنیك استراحت همراه با تمرینات را بسیار قبول دارم و معتقدم استراحت می‌تواند ریكاوری فیزیكی و روحی بالایی را برای تیم به وجود آورد. شما مطمئن باشید كه انتقادهایی كه در این زمینه بر من وارد است را با موفقیتهای آتی پرسپولیس جواب خواهم داد. كما این كه یورگن كلینزمن هم در زمان جام‌جهانی همین كار را كرد.

 

قطبی در پایان گفت: هنوز به حدی نرسیدیم كه بتوانم با اطمینان كامل قول قهرمانی بدهم و اكنون كه قلعه‌نویی این كار را می‌كند حتما خیلی خوب تیمش را شناخته كه چنین قولی می‌دهد.
طبقه بندی: نقد و تحلیل، 

ارسال توسط میعادگاه
ویژه ها
آرشیو مطالب
نظر سنجی
کدام تیم بهترین عملکرد را در نقل و انتقالات بازیکنان داشته است؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin