تبلیغات
دنیای ورزش - سرمربی تیم ملی ایران : جای لژیونرهای اروپایی در ترکیب، ثابت نیست.

 


سرمربی تیم ملی ایران گفت: در فوتبال نمی‌توان ترکیب را با قاطعیت اعلام کرد و جای لژیونرهای اروپایی در ترکیب، ثابت نیست.
علی دایی پس از پیروزی یک بر صف مقابل تیم ملی آذربایجان در جمع خبرنگاران عنوان کرد: در نیمه دوم خیلی بهتر بودیم؛ اما در نیمه اول ضعف هایی داشتیم که آنها را در نیمه دوم برطرف کردیم و برتری مطلقی بر حریف پیدا کردیم. ۵ موقعیت خوب گلزنی را از دست دادیم.
وی درباره اینکه چند درصد از ترکیب کنونی تیم ملی برابر عربستان به میدان خواهند رفت، گفت:‌ نمی‌توان در این مورد درصدی بیان کرد. از من توقع نداشته باشید ترکیب تیم ملی برابر عربستان را اکنون اعلام کنم.
سرمربی تیم ملی در خصوص علت لغو دیدار مقابل ازبکستان، گفت: تمام برنامه‌هایم را تا خرداد ماه به فدراسیون ارائه کرده‌ام و فقط همین یک دیدار برابر آذربایجان خارج از برنامه انجام شد. اگر آن زمان می‌خواستیم برابر ازبکستان بازی کنیم، لیگ برتر آن موقع متوقف می‌شد و حالا به خاطر بازی با آذربایجان این اتفاق افتاده است. چیزی عوض نشده است. مسابقه با ازبکستان بدون هماهنگی با من برنامه‌ریزی شده بود. آذربایجان قوی‌تر از ازبکستان است.
علی دایی درباره علت عدم حضور محمد نصرتی در ترکیب اصلی تیم ملی، گفت: در پست این بازیکن هادی عقیلی، محسن بنگر، احمد آل نعمه و جلال حسینی حضور دارند. هر بازیکنی که بهتر باشد از او استفاده می‌کنم فوتبال میدان رقابت است.
سرمربی تیم ملی در مورد کم شدن ارتباطش با رسانه‌ها به دلیل ناراحتی از آنها، عنوان کرد:‌ از هیچکدام ناراحت نیستم. فقط می‌خواهم کار خود را انجام دهم و هدفم موفقیت تیم است. اگر بخواهم به تمام رسانه‌ها که تعدادشان نیز زیاد است، پاسخ بدهم، تمرکزم را از دست می‌دهم. رسانه‌ها نیز برای موفقیت تیم ملی به کمک کنند.
سرمربی تیم ملی در خصوص لغو مسابقات هفته پنجم لیگ، اظهار داشت: مگر من مسئول برگزاری لیگ هستم که آنرا لغو کنم؟ به سردار محمدی گفتم بازیکنانی را که به تیم ملی دعوت می‌کنم، از بهترین‌ها هستند و اگر در باشگاه‌هایشان حضور نداشته باشند، به آنها لطمه می‌خورد زیرا توانایی تغییر نتایج فوتبال را دارند. اگر این مسئله از قبل عنوان می‌شد هیچ تنشی بوجود نمی‌آمد. به هیچ کدام از مربیان بی‌احترامی نکردم. همانطور که گفتم با انجام یک بازی برابر آذربایجان تنها یک جابجایی صورت گرفت.
وی افزود: اینکه می‌گویید مسابقه با ازبکستان در روز فیفا انجام می‌شد و لژیونرها می‌توانستند حضور داشته باشند باید بگویم تیم ملی فقط ۴ بازیکن خود را هم اکنون در اختیار ندارد اما فوتبال ۱۱ نفره است و مشخص نبود اگر آنها نیز حضور داشتند در ترکیب اصلی قرار می‌گرفتند. در فوتبال هیچگاه ترکیب اصلی را نمی‌توان با قاطعیت بیان کرد.
سرمربی سابق تیم سایپا در مورد اردوی طولانی مدت تیم ملی گفت: تیم ملی عربستان سه ماه در اردو است پس اجازه بدهید من هم یک ماه تیم ملی را به اردو ببرم. مطمئنم با این شناختی که از بازیکنان پیدا می‌کنم می‌توانم نتیجه بگیرم.
دایی در خصوص اینکه چرا اکنون مهدوی کیا مصدوم نیست به تیم ملی دعوت نشده عنوان کرد: این مسئله ربطی به مصدومیت مهدوی کیا ندارد و بخاطر اینکه او در تاکتیک تیمی جایی نداشت دعوتش نکردم


طبقه بندی: خبر ورزشی، 
ارسال توسط اس ام جی
ویژه ها
آرشیو مطالب
نظر سنجی
کدام تیم بهترین عملکرد را در نقل و انتقالات بازیکنان داشته است؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin