تبلیغات
دنیای ورزش - هادی ساعی قهرمان المپیك پكن شد

 


بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 2 شهریور 1387

هادی ساعی قهرمان المپیك پكن شد


هادی ساعی تکواندو کار باتجربه وزن سوم کشورمان در رقابت های المپیک پکن در برابر "مائورا سارمینتو" از ایتالیا با نتیجه شش بر چهار به پیروزی رسید و مدال طلای این وزن را از آن خود کرد. ساعی به رغم اینکه در آغاز این مسابقه چهار امتیاز از حریف عقب بود با زیرکی و با استفاده از تجارب خود توانست تکواندوکار ایتالیایی را مغلوب خود کند.
این دومین مدالی است که در المپیک بیست و نهم برای کاروان ورزشی ایران به دست آمد.
"مراد محمدی" کشتی گیر آزاد کار کشورمان نیز در این رقابت ها موفق به کسب مدال برنز شد.

تمامی گزارشات قهرمانی ساعی رو در ادامه مطلب می تونین مشاهده کنید...

هادی ساعی قهرمان المپیك پكن شد


هادی ساعی تکواندو کار باتجربه وزن سوم کشورمان در رقابت های المپیک پکن در برابر "مائورا سارمینتو" از ایتالیا با نتیجه شش بر چهار به پیروزی رسید و مدال طلای این وزن را از آن خود کرد. ساعی به رغم اینکه در آغاز این مسابقه چهار امتیاز از حریف عقب بود با زیرکی و با استفاده از تجارب خود توانست تکواندوکار ایتالیایی را مغلوب خود کند.
این دومین مدالی است که در المپیک بیست و نهم برای کاروان ورزشی ایران به دست آمد.
"مراد محمدی" کشتی گیر آزاد کار کشورمان نیز در این رقابت ها موفق به کسب مدال برنز شد.ساعی: برای مردم منتظر ایران مبارزه كردم


هادی ساعی پس از شكست حریف ایتالیایی خود و رسیدن به نشان طلای المپیك در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این مدال را سخت به دست آوردم، چرا كه فشار زیادی روی من بود. این رقابت‌ها از المپیك آتن برایم سخت‌تر بود.
وی افزود: اولین بار بود كه در یك وزن بالاتر در مسابقات شركت می‌كردم، نسبت به حریفانم 3 كیلو كمبود وزن داشتم و این در حالی بود كه همه آنها برای رسیدن به این وزن كم كرده بودند.در این مدت زحمات زیادی كشیدم و حتی 10 ماه به خانه نرفتم.
پرافتخارترین مدال‌آور ایران در المپیك ادامه داد: در این مسابقات لحظه‌ای اشتباه نكردم و تمام سابقه 16 ساله‌ام در تیم ملی‌ را بكار گرفتم. می دانستم مدال طلا را به دست می‌آورم.
ساعی در پاسخ به این سوال كه مهماندوست در كسب این مدال چه تاثیری داشت، عنوان كرد: همه اعضای كادر فنی با جان و دل زحمت كشیدند بخصوص مهمان دوست. وی با وجود مشكلاتی كه داشت پا به پای یك ورزشكار در اردو حضور داشت و تنها كاری كه می‌توانم انجام دهم مدالم را تقدیم او كنم.
دارنده مدال طلای المپیك آتن و پكن درمورد این مسئله كه استرس وارده به او چه تاثیر در روند مسابقاتش داشت، اظهار داشت: جو خیلی سنگین بود و كاروان ایران نتوانسته بود مدال طلایی كسب كند. از آنجایی كه می‌دانستم مردم ایران در انتظار طلا به سر می برند و دوست دارند در المپیك سهمی داشته باشند امروز برای آنها به مبارزه پرداختم.
ساعی در مورد داوری‌ها بیان كرد: داوری‌ها مشكلی نداشت چون در المپیك قضاوت داوران زیر ذره‌بین است و كوچك‌ترین اشتباهی باعث می‌شود كه مسئولان المپیك تكواندو را از این رقابت‌ها حذف كنند.
این تكواندوكار درباره این سوال كه سرسخت‌ترین حریف او چه كسی بود، اذعان داشت: آخرین مسابقه با ایتالیا سخت‌ترین بازیم بود؛ ولی به مربی خود اطمینان می‌دادم كه جای نگرانی نیست.
ساعی در پایان در پاسخ به این سئوال كه قصد خداحافظی از دنیای قهرمانی را دارد یا خیر گفت: هنوز به این مسئله فكر نكرده ام.
رئیس جمهور پیروزی غرورآفرین «ساعی» را تبریك گفت


متن پیام رئیس جمهور به شرح زیر است:

قهرمان سرافراز ایران اسلامی، برادر عزیزم جناب آقای ساعی؛ خداوند را سپاس می‌گویم كه با نبرد به یاد ماندنی و هوشمندانه شما در عرصه جهانی بار دیگر پرچم مقدس كشورمان بر قله افتخار برافراشته شد كه موجب شادمانی ملت بزرگ ایران شد. این فخرآفرینی بر شما و همه هم‌میهنان ارجمندمان مبارك باد.

محمود احمدی‌نژاد
سارمینتو: از قرار گرفتن كنار ساعی شگفت زده شدم


سارمینتو پس از كسب مدال نقره در وزن سوم تكواندو اظهار داشت: خوشحالم كه فینال را مقابل قهرمان آتن بازی كردم. این برای من افتخار است كه كنار ساعی و لوپز 2 قهرمان المپیك قرار گرفتم و از این بابت شگفت زده هستم.
این تكواندوكار ایتالیایی كه تا پیش از مسابقات المپیك مقام قابل توجهی نداشت، ادامه داد:واقعا تلاش كردم كه مقابل این 2 قهرمان، حرفه ای مبارزه كنم و خوشحال هستم كه به مدال نقره رسیدم. كسب این مدال بسیار برای من با ارزش است.
وی با شكست لوپز امریكایی به دیدار نهایی راه یافت؛ اما مغلوب هادی ساعی شد.
ساعی قهرمان جاودانه تاریخ ورزش ایران شد


در پیام فراكسیون ورزش آمده است: كسب مدال طلای المپیك توسط فرزند رشید وطن، هادی ساعی را به مردم شریف و بزرگوار ایران و آن قهرمان جاودانه تاریخ ورزش تبریك و تهنیت می گوییم.
تهور، شجاعت و ذكاوت این پهلوان عرصه عمل و اخلاق باعث شد تا نور امید در دل مردم پر افتخار ایران متجلی شود.
خداوند به عزتش افتخار و عظمت را برای كشور عزیزمان به ارمغان آورد.
طبقه بندی: خبر ورزشی، 
ارسال توسط حسام
ویژه ها
آرشیو مطالب
نظر سنجی
کدام تیم بهترین عملکرد را در نقل و انتقالات بازیکنان داشته است؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin